Як користуватися ЕТМ


1. Загальна інформація.

Електронний торгівельний майданчик Petroleum Trading Platform (далі – «ЕТМ РТР») призначений для проведення Торгів користувачами ЕТМ РТР та підписання за їх результатами Договорів відповідно до особливостей кожного з процесів згідно умов даного Регламенту, що регулює порядок роботи ЕТМ РТР.

Регламент, політика та функціонал майданчика виключають будь-яку можливість маніпуляції в ході Торгів як Покупцями так і Продавцями.

2. Вхід на ЕТМ.

Вхід на ЕТМ РТР здійснюється через панель авторизації Користувача, на яку можна перейти, натиснувши кнопку «Вхід».

Для користування функціоналом ЕТМ РТР Користувач повинен ввести свій логін та пароль, отриманий на електронну пошту під час реєстрації.

3. Правила участі в Торгах.

   3.1. Загальні положення.

Для участі в торгах в якості Продавця та/або Покупця Користувач повинен зареєструвати юридичну особу, від імені якої діятиме на ЕТМ РТР.

В розділі «Правила акредитації» можна ознайомитись з процесом реєстрації та акредитації на ЕТМ РТР. 

   3.2. Участь в Торгах в якості Покупця

На ЕТМ Покупець може ініціювати заявки, брати участь в торгах, а також акцептувати пропозиції з продажу товару, створені Продавцями.

Функціоналом майданчика передбачені види дій: торги з фіксованою ціною і фіксованим кроком і торги по диференціалу, а також покупка/продаж товару в рамках заявок і пропозицій.

У розділах «Торги» і «Пропозиції» покупець може ознайомитися з усім товаром, представленим до продажу на PTP. У розділах «Архів торгів», «Архів заявок» і «Архів пропозицій» покупець може ознайомитися з усіма діями, що відбувалися на PTP.

У блоці «Поточні торги», «Заплановані торги» покупець може вибрати торги, які підходять йому за характеристиками і взяти або запланувати в них участь. При натисканні кнопки «Взяти участь», покупець підтверджує, що ознайомився з умовами торгів і готовий брати участь в момент їх старту. На електронну пошту і в Telegram канал користувачеві прийде повідомлення про початок торгів.

Покупець може ініціювати заявку на покупку товару, вказавши всі потрібні йому характеристики товару і супутню інформацію. Після створення нової заявки, всім користувачам ЕТМ PTP надсилається повідомлення про розміщення заявки. Покупець може прийняти або відхилити відповідь продавця на створену ним заявку.

У блоці «Актуальні пропозиції» покупець може акцептувати пропозицію продавця про продаж товару, якщо зазначені характеристики, ціна товару, інші умови йому підходять.

У разі визнання покупця переможцем в торгах або пропозиціях, а також в разі акцепту покупцем відповіді продавця на заявку, між сторонами укладається угода і виникають взаємні зобов'язання.

Вся інформація про вчинені покупцем покупках, всі документи, які були автоматично сформовані майданчиком і відправлені покупцеві, представлені в «Особистому кабінеті» користувача.

    3.3. Участь в Торгах в якості Продавця

На ЕТМ Продавець може ініціювати торги і пропозиції, а також акцептувати заявки на покупку товару, створені Покупцями.

Для участі в торгах на ЕТМ PTP в якості Продавця, необхідно в блоці «Торги» або «Пропозиції» скористатися розділом «Створити торги» або «Створити пропозицію». Після створення торгів або пропозиції, на електронну пошту учасників ЕТМ PTP відправляється повідомлення про розміщення торгів/пропозиції.

Для проведення торгів на ЕТМ PTP продавцеві необхідно оформити фінансову гарантію від партнера ФК «Артфінброк».

У блоці «Актуальні заявки» продавець може прийняти заявку покупця про покупку товару, якщо він може виконати умови заявки.

У разі успішного завершення торгів/пропозиції, а також в разі акцепту покупцем відповіді продавця на заявку (покупки товару учасниками), між сторонами укладається угода і виникають взаємні зобов'язання.

Вся інформація про здійснені продавцем продажі і всі документи, які були автоматично сформовані майданчиком і відправлені продавцеві і його покупцям за результатами торгів, представлені в «Особистому кабінеті» користувача.

    3.4. Взаємодія Продавця і Покупця на ЕТМ PTP

Учасники PTP взаємодіють між собою в ході торгів, в процесі закриття заявки або пропозиції. Продавець і покупець спілкуються опосередковано через ЕТМ.

У разі участі в анонімних торгах, покупці беруть участь в торгах інкогніто. У момент укладення угоди, додаткової угоди та створення рахунку на оплату за результатами торгів, продавець отримує інформацію про покупця.

У разі проведення публічних торгів, інформація про продавця і покупців доступна всім учасникам торгів з моменту початку торгів.

Всі документи за підсумками торгів генеруються на ЕТМ та надсилаються в особистий кабінет сторонам (продавцю і покупцю). Після цього кожна сторона має права і несе зобов'язання перед другою стороною. Партнер майданчика ТОВ «Фінансова Компанія «Артфінброк»надає фінансову гарантію продавцю оплати вартості товару з боку покупця.

4. Логіка торгів на ЕТМ РТР

    4.1. Торги по котируванням (диференціалу)

Ініціатором є Продавець. Створюючи торги, він вказує інформацію:

 • Товар і номенклатуру;
 • Виробника товару (обов'язково завантажується паспорт якості на Товар);
 • Загальну кількість товару, кількість лотів, кількість товару в одному лоті;
 • Валюту торгів;
 • Найменування котирування, яке буде взяте за основу при розрахунку ціни на Товар;
 • Значення котирування і котирувальний період;
 • Стартовий диференціал і крок підвищення диференціала;
 • Умови та термін оплати;
 • Умови, базис поставки;
 • Дату і час початку та закінчення торгів;
 • Умови обороту цистерн і штрафні санкції за наднормативний оборот цистерн (якщо товар буде відвантажено по жд).

Загальна схема

Весь обсяг товару поділений на лоти, Покупці торгуються за ці лоти. Кожен лот торгується в три етапи. Тривалість етапу 30 хвилин, з яких 15 хвилин відводиться Покупцям на подачу пропозиції і 15 хвилин – Продавцю на прийняття рішення по лоту за підсумками пропозицій Покупців. Покупці подають свої пропозиції протягом 15 хвилин, але якщо на лот були зроблені ставки пізніше ніж за 10 хвилин до закінчення етапу, торги по цьому лоту продовжуються на 10 хвилин.

Натискаючи кнопку «Зробити ставку» Покупець:

А) підтверджує стартовий диференціал (якщо до цього ставок не було),

Б) збільшує диференціал на крок торгів.

Після подачі Покупцями пропозицій Продавець має право акцептувати пропозицію Покупця (продати лот) або ж перевиставити цей лот на наступний етап збільшивши або залишивши без змін поточну величину диференціала. Якщо протягом етапу на лот ставок зроблено не було, Продавець має право зняти лот з торгів або ж перевиставити цей лот на наступний етап зменшивши або залишивши без змін поточну величину диференціала.

Після закінчення третього (завершального) етапу торгів лоти, на які користувачами були зроблені ставки, будуть автоматично продані, а лоти, на які ставок не було, будуть автоматично зняті з торгів.

Переможцем торгів по лоту визнається користувач, чия пропозиція була акцептована Продавцем на першому або другому етапі або ж користувач, який запропонував найбільшу величину диференціала в третьому етапі. Переможців в одних торгах може бути декілька, Переможець по лоту може бути тільки один.

Переможець торгів по лоту укладає договір з Продавцем і виконує умови торгів.

     4.2. Аукціон з фіксованим обсягом лоту і фіксованою ціною

Ініціатором торгів є Продавець, створюючи торги він вказує:

 • Товар і його номенклатуру;
 • Виробника товару (обов'язково завантажується паспорт якості на Товар);
 • Загальну кількість товару, кількість лотів, кількість товару в одному лоті;
 • Валюту торгів;
 • Стартову ціну і крок ціни;
 • Викупну ціну (ціну, по якій Продавець готовий продати лот без торгу);
 • Умови та термін оплати;
 • Умови, базис поставки;
 • Дату і час початку та закінчення торгів;
 • Умови обороту цистерн і штрафні санкції за наднормативний оборот цистерн (в разі, якщо товар буде відвантажено по жд).

Загальна схема

Весь обсяг товару поділений на лоти, Покупці торгуються за ці лоти. Один покупець може торгуватися за кілька лотів одночасно.

Функціоналом майданчика в торгах з фіксованим обсягом лоти і фіксованою ціною передбачені дії Покупця:

А) «Зробити ставку» - натисканням цієї кнопки Покупець підвищує стартову ціну, зазначену Продавцем при створенні торгів, на крок ціни.

Б) «Викупити» - Покупець підтверджує, що купує лот за викупною ціною, вказаною Продавцем при створенні торгів без подальшого торгу.

Переможцем торгів по лоту визнається той учасник, який запропонує найбільшу ціну за один лот або викупить його. Переможців в одних торгах з фіксованим обсягом може бути декілька, Переможець по лоту може бути тільки один.

Тривалість торгів вказується Продавцем в момент їх створення. Якщо Покупцем була зроблена ставка на будь-який з лотів в останні 10 хвилин торгів, торги автоматично подовжуються на 10 хвилин.

     4.3. Пропозиції продавця

Продавець ініціює Пропозиції і вказує:

 • Товар і його номенклатуру;
 • Виробника товару (обов'язково завантажується паспорт якості на Товар);
 • Загальну кількість товару;
 • Можливість ділення загального обсягу на дрібні партії;
 • Викупну ціну;
 • Умови та термін оплати;
 • Умови, базис поставки;
 • Дату і час початку та закінчення дії пропозиції.

Покупець може викупити весь обсяг або частину товару з Пропозиції продавця за умовами, зазначеними в Пропозиції продавця.

     4.4. Заявки покупця

Ініціатором є Покупець. Для створення Заявки необхідно вказати:

 • Товар і його номенклатуру;
 • Бажаного/обов'язкового виробника товару;
 • Загальну кількість товару;
 • Можливість дроблення загального обсягу на дрібні партії;
 • Викупну ціну;
 • Умови та термін оплати;
 • Умови, базис поставки;
 • Дату і час початку та закінчення дії Заявки.

Продавець може продати товар або частину товару Покупцеві за умови дотримання всіх вимог, зазначених в Заявці покупця.